ClassicMania IX - Edycja Specjalna

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> ClassicMania IX - Edycja Specjalna

100 Polskich Klasyków na 100 lecie Odzyskania Niepodległości, czyli ClassicMania IX - Edycja Specjalna.ClassicMania na jeden z największych i najbardziej prestiżowych zlotów pojazdów zabytkowych w Polsce, organizowany corocznie od 2010r. (dawniej Sosnowieckie Spotkania Starych Samochodów). W tym roku odbyła się w dn.30.09.2018r. i obejmowała m.in. "Klasyczną Paradę Niepodległości" - przejazd ulicami miasta – świętując tym samym obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości we właściwy dla miłośników zabytkowej motoryzacji sposób!Symulator jazdy, polskie silniki w przekrojach oraz samochody odrestaurowane przez uczniów również były na ClassicManii w ostatnią niedzielę września w Sosnowcu. Wszystko dzięki temu, że CKZiU, a szczególnie Technikum nr 5 Samochodowo – Mechatroniczne było partnerem tegorocznej organizacji wydarzenia. Dużo się działo, a zainteresowanie była jak zwykle ogromne. Do zobaczenia za rok!