Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci

Zadbanie o bezpieczeństwo w Internecie jest wspólnym zadaniem całych społeczności szkolnych i właśnie dlatego CKZiU  Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiskawłączyło się w realizację projektu „Cybernauci”. Projekt, realizowany

przez Fundację Nowoczesna Polska ma na celu wzmocnienie kompetencji bezpiecznego korzystania z Internetu i TIK.Celem projektu jest podniesienie kompetencji wszystkich wymienionych grup

w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia – poinformowała p. Bożena Fulas, koordynator programu ze strony szkoły.

Młodzież wzięła już udział w kilkugodzinnych warsztatach, w trakcie których wzmacniano  kompetencje w zakresie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Nauczyciele spotykają się z trenerem p. Michałem Szyszką- Emisariuszem Bezpiecznego Internetu, żeby wzmocnić swoje kompetencje w tym zakresie, zainspirować się w zakresie pracy z użyciem nowych technologii, poznać miejsca, gdzie mogą szukać nowych informacji. Natomiast rodzice mogą się dowiedzieć,w jaki sposób można wykorzystać Internetjako narzędzie rozwoju swojego dziecka, jakie korzyści wynikają z jego używania oraz co robić, abynie spotkać się z niebezpieczeństwami w tym zakresie.

Projekt jest realizowany w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Bezpieczna+”. Patronat honorowy nad projektem objęli: Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.