Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Dzień Edukacji Narodowej

,,Uczenie jest niekończącą się podróżą. Uczyć to znaczy mieć wpływ na życie wielu i pomagać w wyciąganiu wniosków z życiowych lekcji. Ale uczyć DOBRZE znaczy umieć wnieść odmianę do życia wszystkich, z którymi się człowiek styka. Uczyć to znaczy być rodzicem, opiekunem, przyjacielem, spowiednikiem, wsparciem, przewodnikiem, mistrzem. „

Dzień Edukacji Narodowej świętowaliśmy wspólnie 14 października, w gościnnych progach Szkoły Muzycznej w Sosnowcu. Pośród słów wdzięczności, za cenny dar przekazywanej wiedzy, odnaleźliśmy  to, co da się ocalić w ludzkim języku i to co wykracza poza słowo. W melodii piosenek, nutach utworów instrumentalnych, szeleście sukni unoszącej się w tańcu wybrzmiały akordy naszej wspólnej oświatowej rzeczywistości  - nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów.