Jak walczyć ze stresem przedmaturalnym?

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Jak walczyć ze stresem przedmaturalnym?

18.10.16 w murach Technikum nr 6 odbyły się warsztaty psychologiczne dotyczące stresu przedmaturalnego. Przyszli maturzyści aktywnie włączyli się w zajęcia, które mają im pomóc podczas egzaminu dojrzałości. Oczekiwania rodziców i otoczenia oraz własne ambicje związane z maturą powodują olbrzymie napięcie, lecz nie zawsze uczniowie dysponują odpowiednią wiedzą, by temu zaradzić-przekazała organizatorka lekcji p. Bożena Fulas. Z czasem nadmierny stres, który odczuwamy w takich sytuacjach wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie i obniża wydajność naszej pracy.

Celem zajęć było więc dostarczenie uczestnikom wiedzy oraz narzędzi umożliwiających wykorzystanie swojego potencjału do radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
Stres w pozytywnym wydaniu jest zdrowym wyzwaniem, sprawdza naszą odwagę i sprzyja rozwojowi. W negatywnym wydaniu pozbawia energii i może być zabójczy.Chodzi jednak o to, by bez względu na to, czy poziom doświadczanego stresu jest zdrowy czy szkodliwy, żyć spokojnie, mieć dużo energii, umieć się odprężać i sprawować kontrolę nad swoim życiem –przekazała p. Monika Ignacak z Uniwersytetu SPWS w Katowicach prowadząca szkolenie.