KAMPANIA SPOŁECZNA „JA CZYTAM”

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> KAMPANIA SPOŁECZNA „JA CZYTAM”

29.09.2016 r.  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu miało miejsce uroczyste podsumowanie projektu „Rok czytelniczy”, zrealizowanego w ramach kampanii  społecznej „Ja czytam” w roku szkolnym 2015/2016. Projekt ten miał na celu rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie zamiłowanie do literatury wśród młodzieży szkolnej , a zorganizowany został przez  CKZiU Technikum Nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu. Koordynatorem całości projektu były panie: Bożena Fulas - nauczyciel języka polskiego oraz Anna Orkisz -kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży MBP.  Gimnazjaliści oraz nauczyciele biorący udział w projekcie otrzymali  certyfikaty, które wręczał asystent Prezydenta Sosnowca p. Mateusz Bochenek, dyrektor MBP p. Elwira Kabat-Georgijewa oraz dyrektor CKZiU p. Jacek Górski. Program artystyczno-czytelniczy pod hasłem „ Książka łączy pokolenia” został przygotowany przez uczennice Technikum nr 6 oraz dzieci z Przedszkola nr 12 w Sosnowcu. Gościem honorowym uroczystości była pani Marta Palarz , poetka, laureatka wielu konkursów, która przybliżyła młodzieży warsztat pisarski. Zwieńczeniem uroczystości była wspólna sesja fotograficzna wszystkich gości i uczestników projektu.Patronat medialny objął  Kurier Miejski.