Międzynarodowe Targi Techniki Kolejowej ( Czech Raildays 2018)

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Międzynarodowe Targi Techniki Kolejowej ( Czech Raildays 2018)

20 czerwca uczniowie klas kolejowych Technikum nr 4 Transportowego wzięli udział w kolejnej edycji  branżowych targów, które co roku odbywają się w Ostrawie.  Młodzież z klas: 2KT, 2KS i 3KT zwiedzała  tereny wystawowe, na których największą uwagę przykuwał polski elektryczny zespół trakcyjny produkcji PESA Bydgoszcz „Elf 2” Kolei Śląskich, a także wagon konferencyjny kolei czeskich. Ponadto uczniowie mogli obejrzeć pokaz umiejętności specjalistycznej czeskiej straży pożarnej. Na targach pojawiły się również pojazdy komunikacji miejskiej; trolejbusy, autobusy oraz mikrobusy, wśród których na szczególne uznanie zasługuje tramwaj firmy Stadler wyprodukowany specjalnie dla Ostrawy oraz autobus polskiej marki Solaris. Po wizycie na targach był jeszcze czas na  zwiedzanie Ostrawy , spacer uliczkami miasta i pobyt na rynku.