POROZUMIENIE MIĘDZY CKZIU A SIMP

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> POROZUMIENIE MIĘDZY CKZIU A SIMP

24.10.17 w  Technikum nr 6 Grafiki,  Logistyki i Środowiska w Sosnowcu podpisano porozumienie między CKZiU  a Stowarzyszeniem  Inżynierów  i Techników Mechaników Polskich. Gospodarzami spotkania byli: dyrektor Centrum p. Jacek Górski i wicedyrektor p. Zbigniew Zalas.

Prezes Oddziału w Gliwicach p. Lesław Kmiecik przedstawił młodzieży ofertę,  m.in. na szkolenia dla elektryków , a także wózki widłowe, które są organizowane bezpłatnie dla nowych członków oddziału. Głównym celem Stowarzyszenia jest bowiem działanie na rzecz nauki, techniki, podnoszenie kwalifikacji zawodowych  techników, promocji zatrudnienia, reorientacji zawodowej oraz pomocy w zakresie poszukiwania pracy. Dla szkoły wiąże się  to z możliwością organizacji wycieczek do elektrowni, stypendiami dla najlepszych uczniów , nagrodami dla zwycięzców w konkursach zawodowych, itp. –przekazała organizatorka spotkania p. Bożena Fulas.

Dzięki wzajemnej współpracy, uczniowie będą mogli podwyższać swoje kwalifikacje –dodała kierownik szkolenia praktycznego p. Małgorzata Regulewska.

Opiekunem Szkolnego Koła został mgr inż. Zdzisław Majewski.