SUKCES UCZNIA CKZIU !

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> SUKCES UCZNIA CKZIU !

Jesienią 2017 roku w Muzeum Pana Tadeusza odbywa Festiwal Tradycji Literackich, którego pierwsza edycja nosi podtytuł: Rozdział I: Mickiewicz / Różewicz. W ramach tego wydarzenia przygotowany został konkurs literacki dla młodzieży.Zadaniem uczestników było napisanie tekstu inspirowanego książką science-fiction Adama Mickiewicza zatytułowaną Historia przyszłości.  Na konkurs gimnazjaliści i licealiści z różnych stron Polski nadesłali 41 prac zróżnicowanych pod względem tematyki i formy wypowiedzi. Jury wybrało 10 laureatów!

Jednym z laureatów  konkursu został uczeń klasy II p  CKZiU Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska Igor Kaczmarek !

Nagrodami w konkursie są zestawy książek, zestaw gadżetów i biletów do Muzeum Pana Tadeusza, publikacja tekstu w festiwalowym wydawnictwie oraz zaproszenie na warsztaty twórczego pisania, które odbędą się w grudniu 2017 w Muzeum Pana Tadeusza.

Cieszę się, że literatura romantyzmu może stać się inspiracją dla młodych ludzi, którzy wybierają w obecnych czasach teksty science-fiction– powiedziała Bożena Fulas, polonistka, pod kierunkiem której została napisana praca. Ogromne znaczenie ma również fakt, że p. dyrektor Zbigniew Zalas wspiera wszystkie nasze akcje , promujące czytelnictwo w szkole.