WERONIKA KAROŃ FINALISTKĄ KONKURSU

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> WERONIKA KAROŃ FINALISTKĄ KONKURSU

24 maja 2017 roku, Organizatorzy XVII Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - pod Honorowym Patronatem Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk oraz Rektora Uniwersytetu Śląskiego - poinformowali, że WERONIKA KAROŃ z klasy III ST została FINALISTKĄ tego prestiżowego ogólnopolskiego Konkursu. Jednocześnie, nasza uczennica została zaproszona wraz z Panią Cecylią Bielnik - opiekunem Jej pracy konkursowej na uroczystą galę finałową, która odbędzie się 5 czerwca 2017r. o godz. 12.00 w Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży w Katowicach.

A oto temat pracy konkursowej, którą Weronika napisała pod kierunkiem Pani Cecylii Bielnik –nauczyciela języka polskiego i opiekuna szkolnego Klubu Inspiracji Twórczej - i której realizacja zapewniła uczennicy zaszczytne miejsce w finale:

„Kto żyje w strachu, nigdy nie będzie wolny” (Horacy). Bohaterowie literaccy i filmowi, którzy przezwyciężyli lęk i zyskali wolność.

GRATULUJEMY! Życzymy kolejnych tak spektakularnych sukcesów edukacyjnych.