X DIECEZJALNY KONKURS LITERACKO-FOTOGRAFICZNY

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> X DIECEZJALNY KONKURS LITERACKO-FOTOGRAFICZNY

W dniu 6 listopada 2018 w Wojkowicach odbyło się rozstrzygnięcie X Diecezjalnego  Konkursu Literacko-Fotograficznego „Religijny obiekt o charakterze patriotycznym”.

Celem konkursu było :  upamiętnienie 100.  rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, kształtowanie i promowanie  wśród uczniów postaw patriotycznych,  pogłębianie i kultywowanie historii i tradycji chrześcijańskiej, uświadamianie i umacnianie tożsamości narodowej, pogłębianie zaangażowania i współodpowiedzialności za dawanie świadectwa wiary, zachęta do dzielenia się refleksją na temat własnych poszukiwań wypływających z wiary.

Spośród kilkudziesięciu uczestników, którzy wzięli udział w konkursie wyróżnienie zdobyła  Kinga  Iwaćkowska  uczennica  klasy IV SM Technikum Nr 5.

Serdecznie gratulujemy!!!

Jolanta Krukowska