90-lecie "Kilińskiego"

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> 90-lecie "Kilińskiego"

22 listopada odbyła się w „Kilińskim” uroczystość związana z dziewięćdziesięcioleciem  naszej szkoły.

Pierwszym punktem  obchodów  jubileuszu była msza święta, celebrowana w intencji pracowników oraz uczniów w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu.

O godzinie 11.00 odbyła się akademia z programem artystycznym „Wehikułem w przyszłość”, przygotowana i prowadzona przez panią Agatę  Dębską, której towarzyszył pan Roman Bodzioch.

Dyrektor szkoły, pan Jacek  Górski wraz z panią wicedyrektor Barbarą Kowalik powitali znamienitych gości, którzy uświetnili swą obecnością jubileuszową galę : panią senator J. Sekułę, posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej pana M. Bochenka, Prezydenta Miasta Sosnowca  Arkadiusza Chęcińskiego, przewodniczącą Rady Miejskiej panią Ewę Szotę, zastępcę dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Sosnowcu panią Iwonę Malewską Dróżdż, v-ce przewodniczącą Rady Miasta panią Danutę Gojny –Ucińską,radnych, przedstawiciela pani poseł Ewy Malik, Barbary Dolniak, Beaty Małeckiej- Libery, zastępcę dyrektora OKE w Jaworznie panią UrszulęOkrajni, Naczelnik Wydziału Edukacji panią Katarzynę Wanic, przedstawicieli służb mundurowych, związków zawodowych i duchowieństwa.

Dyrekcja szkoły powitała także Naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich pana Rafała Zawartkę,  panią Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Sabinę Stanek, dyrektor  Wydziału Projektów i Szkolenia Funduszu Górnośląskiego oddział Katowice panią I. Walugę Burek, Inspektor Wydziału Edukacji  panią Aldonę Barańską.

W następnej części programu pani Cecylia Bielnik wygłosiła laudację na cześć Jana Kilińskiego, który stał się ponownie patronem naszej szkoły.

Kolejnym elementem uroczystości było wręczenie wyróżnień „Zasłużony dla Kilińskiego”. Kapituła , której Przewodniczącym był dyrektor CKZiU pan Jacek Górski, uhonorowała tych, którzy propagują dobry wizerunek szkoły w środowisku lokalnym, ogólnokrajowym, międzynarodowym. Zasłużeni wykazali się znamienitymi osiągnięciami w kategoriach: sportowej, artystycznej, społecznej, edukacyjnej. Nagrodę „Zasłużony dla Kilińskiego” otrzymali: Prezydent Miasta Sosnowca –pan Arkadiusz Chęciński, dyrektor szkoły ColegiulTehnic z Suczawy pan OvidiuArganisciuc, pan Stefan Dobroń, malarz o światowej sławie, pan Janusz Kosałka- wieloletni dyrektor „Kilińskiego”, pan Michał Nowak- basista zespołu Feel, pan Paweł Pełka-Komandor Klubu Żeglarskiego „Zagłębie”, pan Aleksander Piasecki –wieloletni dyrektor szkoły, pan Cezary Podraza- 7-krotny Mistrz Świata w Kickboxingu, pan Robert Wanic –dyrektor OKE w Jaworznie.

Po nagrodzeniu „Zasłużonych” młodzież z klasy II ST przedstawiła inscenizację „ Wehikułem w przyszłość”. Do uświetnienia etiudy teatralnej przyczynił się zespół muzyczny „Czwartek.18.”

Prezentację, stanowiącą tło uroczystości przygotował pan Jakub Staroń, nad sprawami technicznymi czuwał pan Marcin Maj.

Gali, odbywającej się w dużej sali gimnastycznej towarzyszyły inne inicjatywy. W sąsiednim pomieszczeniu zorganizowano wystawę prac pana Stefana Dobronia oraz fotografii pani Marzeny Hajdeckiej i absolwenta szkoły - Mateusza Króla.