CKZIU i IPN razem dla Niepodległej!

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> CKZIU i IPN razem dla Niepodległej!

W CKZiU Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska w Sosnowcu 23.05.2018 odbył się  wernisaż wystawyBiura Edukacji Instytutu Pamięci  Narodowej: „Polscy bohaterowie w polskich szkołach”. Przedstawiciel IPN-u p. Tomasz Gonet przybliżył młodzieży lokalnych patriotów oraz zaprezentował sylwetki bohaterów walczących o niepodległość Polski w XX wieku. W szkole wystawa miała nieco przewrotny tytuł, bo organizatorzy - polonistka BożenaFulas oraz młodzież szkolna- przyjęli tezę, że  polscy bohaterowie zawsze byli młodzi duchem. W tym samym dniu odbyło  się również rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Wizytówka Zagłębia Dąbrowskiego”. Jest to wyraz uznania dla Tych, którym zawdzięczamy Niepodległą.Nagrody dla młodych fotografów-amatorów ufundowali i wręczali :CKZiU- wicedyrektor Zbigniew Zalas, Pałac Schoena- p. Ewa Chmielewska,   SIMP- prezes –p. Lesław Kmiecik oraz pełnomocnik Prezydenta Miasta Sosnowca p. Mateusz Bochenek., który podkreślił rangę takiego wydarzenia, wpisującego się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

I miejsce- Dominika Dudek-Gimnazjum nr 13 w Sosnowcu

II miejsce- Paulina Krukowska –Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie

III miejsce-Oliwier Maślanka- ZSO nr 10 w Sosnowcu

Ekspozycję wystawy można oglądać w Technikum nr 6 , Legionów 9. Zapraszamy!