Dni Seniora

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Dni Seniora

4 października 2022r. w Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA w Sosnowcu zostały zainaugurowane Dni Seniora. Zgodnie z tradycją na ręce Przewodniczącej Rady Seniorów pani Haliny Zwanieckiej Prezydent Miasta pan Arkadiusz Chęciński  przekazał symboliczny klucz do bram miasta. Po części oficjalnej był tort i wielkie świętowanie. Młodzież z „Kilińskiego” czynnie wsparła to przedsięwzięcie. Nasi uczniowie służyli pomocą przy organizacji tego wydarzenia realizując w ten sposób zacieśnianie więzi międzypokoleniowych.  Najlepszym przykładem ukazującym tą ideę był występ Wiktora Łonaka ucznia klasy 2 ST, który w duecie akordeonowym wystąpił ze swoim nauczycielem i mentorem, panem Jerzym Piekoszewskim. Miło nam było również spotkać w Muzie naszych emerytowanych nauczycieli panią Urszulę Such i pana Jerzego Noczyńskiego. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Piotrowi Kyrczowi, Fabianowi Polniakowi, Dominkowi Połubińskiemu z klasy 4AP oraz Iwo Barańskiemu z klasy 3ST i Oskarowi Satorze z 2B.