Doposażenie pracowni samochodowej przez ArcelorMittal Poland

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Doposażenie pracowni samochodowej przez ArcelorMittal Poland

Firma ArcelorMittal Poland od lat wspiera kształcenie zawodowe w Technikum nr 5 Samochodowo- Mechatronicznym im. Jana Kilińskiego oraz Branżowej Szkole I Stopnia nr 7 im. Jana Kilińskiego. W ramach ostatniego projektu pn. „Doposażenie pracowni samochodowej” firma przekazała szkole sprzęt do pracowni napraw silników samochodowych, w której uczniowie uczą się diagnozować układy napędowe pojazdów samochodowych. Dzięki pozyskanemu sprzętowi pracownia została uzupełniona o zestawy kluczy, szafki narzędziowe oraz stojaki do prac na wybudowanym z pojazdu elemencie układu napędowego. Dobrą okazją do zapoznania się z efektami projektu  zrealizowanego dzięki współpracy z firmą ArcelorMittal były Dni Otwarte szkoły 23.03 i 14.04, kiedy to zwiedzanie szkoły i warsztatów szkolnych odbywało się trasą wiodącą przez specjalistyczne pracownie zawodowe i przedmiotowe. Każdy odwiedzający wziął czynny udział w uruchamianiu urządzeń mechatronicznych, projektowaniu układów elektrycznych, w projektowaniu w programie AutoCad, w zajęciach w nowoczesnej pracowni transportu drogowego, ale także właśnie w diagnostyce samochodowej.