III miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Prawda i kłamstwo o Katyniu”

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> III miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Prawda i kłamstwo o Katyniu”

26.04.2021 w przededniu 100.rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego, w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyła się uroczysta gala finałowa konkursu  "Prawda i kłamstwo o Katyniu”. W tym roku, w trudnym czasie pandemii COVID-19, zgłoszono 192 prace, z 78 szkół z całego województwa śląskiego. Klaudia Mazurek z kl.III le Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska im. Legionów Polskich zajęła w tym prestiżowym konkusrie III miejsce! Ogromne podziękowania dla p. Roberta Kantyki, który również wziął udział z uczniami klaI i II w konkursie i sprawdzał prace pod względem merytorycznym- przekazała p. Bożena Fulas, pod kierunkiem której uczennica pisała o zbrodni katyńskiej. Wicedyrektor CKZiU  Zbigniew Zalas zaznaczył, że warto brać udział w konkursach, szlifować swój styl i język, co może przydać się na maturze pisemnej.

Swoimi pracami uczniowie  udowadniają, że dojrzewają w rozumieniu tego, czym jest Ojczyzna oraz do czego zobowiązują słowa: Bóg, Honor, Ojczyzna -podkrślała Europoseł Jadwiga Wiśniewska, organizator Konkursu.

Konkurs „Prawda i kłamstwo o Katyniu” stwarza młodym ludziom szansę na debiut literacki. Nagrodzone prace zostaną bowiem wydane jesienią w pamiątkowej publikacji.

Gala finałowa XII edycji Konkursu „Prawda i kłamstwo o Katyniu" - YouTube

Utrwalić pamięć o Zbrodni Katyńskiej - Serwis Województwa Śląskiego (slaskie.pl)