PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE W „KILIŃSKIM”

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE W „KILIŃSKIM”

W środę, 10 listopada 2021 roku, w przededniu Narodowego Święta Niepodległości, w Technikum nr 5 Samochodowo-Mechatronicznymim. Jana Kilińskiego, Branżowej Szkole I Stopnia nr 7 i Branżowej Szkole II Stopnia CKZiU w Sosnowcu przy ulicy Kilińskiego 25, przedstawiciele Dyrekcji, nauczycieli i uczniów zebrali się na sali gimnastycznej i śpiewali razem dla Niepodległej.
Tegoroczną, patriotyczną uroczystość, łączącą społeczność szkoły, zorganizował Klub Inspiracji Twórczej „Kilińskiego” oraz uczniowie klasy 3AP5 pod kierunkiem pani Cecylii Bielnik.
Prowadzący spotkanie - Jakub Ślęzak i Piotr Kowalski (3AP5) oraz Dawid Mączyński, Jakub Biel i Wojciech Kurek (3AP5) przybliżyli zebranym fakty i ciekawostki związane z wybranymi, patriotycznymi pieśniami. Natomiast Bruno Morawiec (2C7) wygłosił spontaniczny monolog, dając świadectwo młodzieńczego patriotyzmu.
Każdy z obecnych na spotkaniu otrzymał własny egzemplarz śpiewnika z tekstami wybranych utworów: „O mój rozmarynie”, „Szara piechota” i „My, Pierwsza Brygada”.
Patriotyczne Śpiewanie w „Kilińskim” odbyło się przy akompaniamencie Kamila Grociaka (gitara) oraz Kamila Kwietnia (keyboard) i zwieńczyło je wspólnewykonanie Hymnu Rzeczypospolitej Polskiej. Zanim jednak zabrzmiała ta najważniejsza z pieśni, odbyło się uroczyste przekazanie Sztandaru Szkoły. Ceremonii przewodniczył pan Piotr Bąk, który później podziękował dotychczasowym chorążym Pocztu Sztandarowego, wręczając dyplomy i nagrody rzeczowe.
Pani wicedyrektor, Barbara Kowalik uświetniła uroczystość przemówieniem, składając całej społeczności szkoły serdeczne życzenia z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Scenografię, tworzącą patriotyczną atmosferę oraz biało-czerwone kotyliony przygotowała z uczniami pani Jolanta Krukowska. Nad jakością nagłośnienia i innymi sprawami technicznymi czuwał pan Marcin Maj oraz uczniowie: Aleksander Wolski (3AP7), Kamil Grociak (3AP5), Mateusz Makarenko, Daniel Godzic (3AP7) i Patryk Półtorak (4SM).
Materiał fotograficzny i filmowy z przebiegu wydarzenia przygotowali: pani Lidia Kurek, pan Michał Waśniewski i Patryk Półtorak (4SM). Autorką postu na szkolnym Facebooku, który znakomicie oddał ideę i atmosferę Patriotycznego Śpiewania w „Kilińskim” jest pani Marzena Hajdecka.

Patriotyczne Śpiewanie w „Kilińskim” było jednocześnie częścią chlubnego i już tradycyjnego udziału w akcji #SzkołaDoHymnu.

Dziękujemy pani Lidii Kurek za pomoc i poświęcenie osobistego czasu na wydrukowanie i skład kilkudziesięciu śpiewników. A Wszystkim dziękujemy za godną obecność, galowy strój podkreślający uroczysty charakter wydarzenia, a przede wszystkim za wspólne śpiewanie dla Niepodległej Polski.