Sukcesy Dawida

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Sukcesy Dawida

Dawid Gwóźdź z klasy 1AG został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Eko Gwiazda 2020. To kolejny duży sukces naszego ucznia! Jego minutowy filmik „Niebezpieczny paluszek”  o zagrożeniach wynikających z nieumiejętnego obchodzenia się z zużytymi bateriami znalazł się wśród 6 finałowych produkcji. Organizatorzy konkursu podkreślali bardzo wysoki poziom nadesłanych prac, jest to więc tym bardziej  duże osiągnięcie naszego ucznia. Nagrodzone realizacje można zobaczyć na stronie: ekogwiazda.pl i na kanale KonkursEkoMercedes w serwisie YouTube. Wiadomość o sukcesie Dawida dotarła do nas w ostatnich dniach. Ale to nie jest jedyna dobra informacja o naszym uczniu!

Warto wspomnieć o wcześniejszych sukcesach Dawida osiągniętych w tym roku szkolnym. We wcześniejszym wpisie odnotowaliśmy wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Normalizacja i ja”. Dawid otrzymał również wyróżnienie w trzeciej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego dla uczniów szkół średnich. Organizatorem konkursu była  Akademia Retoryki Igora Zalewskiego a Patronat Honorowy nad nim objął Minister Edukacji Narodowej.

Dawid był także uczestnikiem III Wojewódzkiego  Konkursu Polonistycznego na Prezentację Multimedialną „Motywy Literackie”.  Konkurs, którego organizatorem była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Katowicach przyniósł naszemu uczniowi  II miejsce.  Przygotowana przez Dawida prezentacja została doceniona i nagrodzona,  w ostatecznej rywalizacji ustępując nieznacznie zwycięskiej pracy.

Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem naszego zdolnego ucznia do wszystkich konkursów sprawowała pani Beata Olczyk. Serdecznie gratulujemy Dawidowi wszystkich tegorocznych sukcesów. Gdyby nie tegoroczna pandemia,  tych znakomitych rezultatów byłoby zapewne jeszcze więcej! Mamy nadzieję, że przyszły rok szkolny pozwoli Dawidowi na czynne uczestnictwo w  konkursach i olimpiadach, przynosząc mu wiele satysfakcjonujących osiągnięć.