#SzkołaPamięta

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> #SzkołaPamięta

Po raz kolejny  uczniowie kl. III l, IIIle i III gbTechnikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska im. Legionów Polskich w CKZiU  wzięli udział w akcji MEN #SzkołaPamięta . Uczniowie  dbali o groby zapomnianych bohaterów, ale też wybrali się na wycieczkę do Warszawy.  W pierwszym dniu zwiedzili  Łazienki Królewskie z  Pałacem Myśliwieckim,  zobaczyli  także m.in. Pomnik Chopina, Pałac , z którego fortepian Szopena wyrzucono na bruk w 1863 roku. Następnie wszystkich czekał szlak literacko-historyczny śladami bohaterów „Lalki” B. Prusa, który  prowadził głównie ulicą  ważną dla B.Prusa-Krakowskie Przedmieście.
   Podczas spaceru z przewodnikiem można było zobaczyć np. Kościół, w którym Izabella Łęcka miała kwestować na cele dobroczynne,  miejsce, gdzie mieszkał i pracował stary subiekt Ignacy Rzecki,  a także trasę, którą   Stanisław Wokulski spacerował na Powiśle.

Na koniec czekała wszystkich  żywa lekcja historii -Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest to hołdem mieszkańców Warszawy dla tych,  którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę w 1944 roku.   Młodzi powstańcy zrobili niesamowite wrażenie na młodzieży technikum.  Zabawa i nauka czekała wszystkich też w Centrum Nauki Kopernik .

Bożena Fulas

Aleksandra Dyja