Umowa o współpracy

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Umowa o współpracy

10.05.2022r zostało zawarte porozumienie między MarelliAftermarket Polska Sp. z o. o. z siedzibą w Katowicach a Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, ul. Kilińskiego 25. Strony reprezentowane były przez specjalistę ds.rozwoju sieci Checkstar Szymona Latos i  wicedyrektora CKZiU Zbigniewa Zalasa. W spotkaniu uczestniczyła również Barbara Kowalik – wicedyrektor Technikum nr 5 Samochodowo- Mechatronicznego im. Jana Kilińskiego. Porozumienie obejmuje współpracę w zakresie działalności dydaktycznej firmy Marelli ze szkołą na kierunkachsamochodowych, która będzie polegała na: organizowaniu zajęć pokazowych i specjalistyczno-szkoleniowych z zakresu nowych urządzeń diagnostycznych firmy Marelli Polska dla wybranej kadry dydaktycznej, uczniów i słuchaczy CKZiU oraz pracowników  Marelli Polska, udostępnianiu informacji i materiałów szkoleniowych o urządzeniach diagnostyczno-obsługowych oraz innych produktach firmy Marelli, wspólnym organizowaniu kształcenia ustawicznego w formie  kwalifikacyjnych kursów zawodowych, udziale obu Stron w realizacji przez słuchaczy/uczniów CKZiU projektów oraz prac w ramach kół zainteresowań, promowaniu uczniów i absolwentów CKZiU wyróżniających się wiedzą i umiejętnościami w wybranych dziedzinach techniki pojazdów mechanicznych. Dodatkowo w firmie przewidziana jest możliwość realizacji praktyk zawodowych, staży uczniowskich i szkoleń branżowych dla nauczycieli. Technikum nr 5 otrzymało również materiały dydaktyczne i dostęp do programów specjalistycznych wykorzystywanych w nowoczesnych warsztatach samochodowych.