ZWYCIĘSTWO MARZENY HAJDECKIEJ

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> ZWYCIĘSTWO MARZENY HAJDECKIEJ

We wtorek, 22 czerwca 2021 roku, w sosnowieckiejMediatece odbyło się wręczenie nagród w III Konkursie Literackim „Wyjdź z ukrycia” dla twórców z regionu Zagłębia Dąbrowskiego. Indywidualnie, o wyznaczonej godzinie, każdy finalista i laureat konkursu oficjalnie spotkał się z przedstawicielem Jury, który wręczał okolicznościowy dyplom, gratulując sukcesu. Pomimo zmian w organizacji i nieco innej, niż tradycyjna, formy uroczystości, torównie ważne wydarzenie kulturalne dla naszego miasta oraz szczególny powód do dumy dla „Kilińskiego”, ponieważ Jury jednogłośnie przyznało I miejsce
w kategorii: poezja Pani Marzenie Hajdeckiej, uznając wiersz Jej autorstwa za najlepszy spośród wszystkich biorących udział w tym prestiżowym konkursie. Nagrodą jest publikacja wiersza w lokalnych mediach.

Zwyciężczyni tegorocznej, III edycji Konkursu Literackiego - Pani Marzena Hajdecka to „psycholog z zawodu i podróżniczka z zamiłowania”, której oryginalne, artystyczne fotografie nie ustępują jakością zdjęciom publikowanym w „National Geographic”. To także autorka tomiku poezji: „(Nie) ulotne”, który został wydany wiosnątego roku. Oczywiście, nagrodzony wiersz pochodzi spoza tego tomiku, gdyż – zgodnie z regulaminem – tekst zgłoszony do konkursu nie mógł być wcześniej publikowany. Niestety, na poznanie docenionego przez Jury tekstutrzeba będzie cierpliwie poczekać do czasu publikacji wiersza w lokalnych mediach.

Natomiast tomik: „(Nie) ulotne” autorstwa Pani Marzeny Hajdeckiej jest już dostępny, między innymi, w bibliotece szkolnej Technikum nr 5 Samochodowo-Mechatronicznego
i Branżowej Szkoły I Stopnia nr 7 Samochodowo-Mechatronicznej im. Jana Kilińskiego CKZiU w Sosnowcu, przy ulicy Kilińskiego 25.
Tomik: „(Nie) ulotne” to doskonała lektura dla koneserów poezji oszczędnej w słowa, poezji o przemyślanej strukturze, niebanalnej stylistycznie i semantycznie. Odbiorca znajdzie tu
(w języku polskim i angielskim) oryginalną lirykę wyznania, w której kunszt poetycki łączy się z wrażliwością na słowo, delikatnościąi umiejętnym podejmowaniem różnorodnych motywów kulturowych (motywy oniryczne, przemijanie, taniec, …)
To również doskonała lektura dla tych, którzy sięgając po poezję, poszukują tekstów napisanych oszczędnym w słowa, precyzyjnym językiem, aby usłyszeć własne„nieuczesane myśli”, które nigdy nie zostały wypowiedziane oraz znaleźć, a przede wszystkim właściwie odczytać i nazwać własne emocje.
Tomik poezji: „(Nie) ulotne” autorstwa Pani Marzeny Hajdeckiej to fascynująca lektura, która na pewno umili czas oczekiwania na publikację Jej zwycięskiego wiersza. Zapraszając do szkolnej czytelni, publikujemy kilka cytatów z wierszy pochodzących z tego wyjątkowego tomiku:
„mogę być taka jak nikt / pusta w środku (…) zbudowana z echa marionetka (…)”
„(…) jestem inna / trochę normalna / trochę dziwna / mam zamęt w głowie (…)”
„trzy liryczne światy / ja poezja wiatr (…) jesteśmy świadkami przemijania”
„(…) kosmos jest mi towarzyszem / planety / wirują roześmiane”
„ile trzeba snów / by stworzyć rzeczywistość / ile trzeba słów / by opisać oniryczność”
Ile? Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć z lektury tomiku: „(Nie) ulotne” autorstwa Pani Marzeny Hajdeckiej.

Czekamy na publikację zwycięskiego wiersza! Poczekamy, bo biorąc pod uwagę teksty z już opublikowanego tomiku poezji, naprawdę warto.
Gratulujemy zwycięstwa w konkursie. Życzymy kolejnych, spektakularnych sukcesów twórczych – literackich i fotograficznych.

Jest już publikacja zwycięskiego wiersza Pani Marzeny Hajdeckiej w "Dzienniku Zachodnim". Zapraszamy do lektury.
Poniżej link do strony z publikacją: