Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego 25 w Sosnowcu uhonorowane ODZNAKĄ HONOROWĄ ZA ZASŁUGI DLA ROZWOJU GOSPODARKI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Zakończenie Roku Szkolnego 2014/2015 w Technikum Transportowym nr 4 w Centrum Kształcenia Zawodowego Ustawicznego nabrało szczególnie uroczystego charakteru ze względu na  obecność  Pani Minister - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki   - Pani Anny Nemś, która na ręce Dyrektora  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ul. Kilińskiego 25  Pana Jacka Górskiego złożyła DYPLOM UZNANIA oraz ODZNAKĘ HONOROWĄ  ZA ZASŁUGI  DLA ROZWOJU GOSPODARKI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Wraz z Panią Minister swoją obecnością zaszczycił  nas   Prezydent Miasta Sosnowca Pan Arkadiusz Chęciński oraz Wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Podstrefy Sosnowiecko – Dąbrowskiej Pan Mirosław Bubel. Na naszej Akademii obecni byli także przedstawiciele PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. -  Pani Małgorzata Sołtysik i Pan Jacek Karniewski, który - uczniom i absolwentom klas Technikum Transportu Kolejowego - stypendystom PKP PLK – wręczył nagrody za wysokie osiągnięcia w nauce.  Na tej Uroczystości gościliśmy także  przedstawiciela  Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Sosnowca Panią Katarzynę Wanic oraz Naczelnika ds. Promocji Miasta Pana Rafała Łysego.

Po wprowadzeniu Sztandaru i wysłuchaniu hejnału Miasta wszystkich Gości powitała Pani Wicedyrektor Maria Sajewicz, która jednocześnie przedstawiła najważniejsze dokonania tych mijających 10 miesięcy. Swoimi refleksjami, dotyczącymi tego  roku szkolnego, podzielił się  również Dyrektor naszego Centrum Pan Jacek Górski, a Pan Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński złożył gratulacje Dyrekcji, Nauczycielom oraz Uczniom, a wszystkim życzył spokojnych i bezpiecznych wakacji.

Ważnym elementem tej Akademii było wręczenie nagród i wyróżnień najlepszym uczniom Technikum nr 4 Transportowego i VIII Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida za ich tegoroczne osiągnięcia. W programie artystycznym młodzież pochwaliła się ciekawymi pomysłami na spędzenie wakacji, ale przede wszystkim przypomniała zasady bezpiecznego odpoczynku w górach i nad wodą.
Wszystkim zebranym zadedykowano fragment prozy Paula Coelho jako przesłanie
o pięknej treści: Każda ziemska istota, cokolwiek by czyniła, odgrywa zawsze główną rolę w dziejach świata...