CKZiU W SOSNOWCU UL.KILIŃSKIEGO 25 -„SZKOŁĄ PRZYJAZNĄ BIZNESOWI „

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> CKZiU W SOSNOWCU UL.KILIŃSKIEGO 25 -„SZKOŁĄ PRZYJAZNĄ BIZNESOWI „

W dniu 03 lipca 2015r podsumowana została 7 edycja programu ZAINSTALUSIĘ realizowanego przez firmę ArcelorMittal we współpracy z 8 szkołami m.in. z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Chorzowa, Zdzieszowic , Lędzin, Krakowa oraz 3 uczelniami wyższymi. Podjęta przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu współpraca została bardzo wysoko oceniona przez koordynatorów programu. Dyrektor Jacek Górski wraz z koordynatorem projektu Barbarą Kowalik odebrali z rąk pani Moniki Roznerskiej – dyrektora personalnego ArcelorMittal  dyplom SZKOŁY PRZYJAZNEJ BIZNESOWI. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu szkoły młodzież miała możliwość uczestnictwa w wielu działaniach m.in. w spotkaniu edukacyjnym w kinie, warsztatach umiejętności interpersonalnych i komunikacyjnych, w zajęciach przygotowawczych do matury z matematyki i języka angielskiego oraz w quizach online. Ciekawym doświadczeniem była wycieczka dydaktyczna pozwalająca na obserwację procesu technologicznego walcowania szyn. Niezwykle cennym efektem współpracy szkoły z firmą jest  też stworzenie w Technikum nr 5 Samochodowo-Mechatronicznym multimedialnej pracowni języków obcych sponsorowanej przez ArcelorMittal.