Festiwal zawodów

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Festiwal zawodów

Tegoroczny Festiwal Zawodów w naszym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego już za nami. Odbył się w dniach 23 – 24 maja przyciągając do nas ponad 200 gimnazjalistów wraz z ich rodzicami i opiekunami. Na Festiwalu zostały zaprezentowane wszystkie kierunki kształcenia naszego Centrum, zarówno te dotychczasowe, jak również nowości w ofercie edukacyjnej- proponowane dla młodzieży ponadgimnazjalnej. Ta ciekawa forma pokazu umiejętności  i prezentacji wszystkich zawodów CKZiU przy ul. Kilińskiego 25 odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca Pana Arkadiusza Chęcińskiego, przy gościnnym udziale Pani zastępcy NaczelnikaWydziału Edukacji Wiesławy Konobrodzkiej, Pani Inspektor Aldony Barańskiej. Gimnazjaliści wykonywali proste próby pracy charakterystyczne dla określonego zawodu.Dla wielu z nich była to możliwość konfrontacji wizji o zawodzie z rzeczywistością. Za samodzielne wykonanie określonych czynnościuczestnicy mogli  uzyskać Certyfikaty Zawodowe, a na zakończenie imprezy  dla wszystkich posiadaczy takich Certyfikatów rozlosowano cenne nagrody. Atrakcją tegorocznego Festiwalu była jego transmisja na żywo, dostępna na stronie internetowej szkoły.Podczas Festiwalu Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Pan Jacek Górski uroczyście  podpisał umowę o współpracy pomiędzy naszym Centrum a Politechniką Śląską.