JUBILEUSZ 70-LECIA TECHNIKUM NR 6 GRAFIKI, LOGISTYKI I ŚRODOWISKA

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> JUBILEUSZ 70-LECIA TECHNIKUM NR 6 GRAFIKI, LOGISTYKI I ŚRODOWISKA

70-lecie istnienia placówki oświatowej to niezwykłe wydarzenie. Taką też atmosferę można było odczuć podczas uroczystych obchodów tego święta w murach Technikum nr 6  -11.12.15 roku. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Pełnomocnik Prezydenta ds. Edukacji- Zbigniew Byszewski, Inspektor Wydziału Edukacji UM –Aldona Barańska, były Prezydent Sosnowca-Kazimierz Górski, Radny Miasta-Tomasz Niedziela, dyrektorzy szkół zaprzyjaźnionych z Technikum nr 6,absolwenci, rodzice, emerytowani pracownicy, a także nauczyciele i uczniowie. Słowo wstępne podczas uroczystej akademii wygłosiła wicedyrektor CKZiU Technikum nr 6 p. Grażyna Marynka. W swoim wystąpieniu podkreśliła istotne znaczenie szkoły w życiu każdego z nas.70 lat istnienia placówki odkrywa bowiem prawdę o danej instytucji oświatowej. O jej charakterze mogą świadczyć listy gratulacyjne przysłane przez wybitne osobistości w świecie nauki, pracowników wyższych uczelni, a zarazem absolwentów szkoły. Z pewnym sentymentem, a także dozą humoru, związek ze szkołą podkreślili zaproszeni goście, zasiadający kiedyś w szkolnych ławach w budynku przy Legionów 9. Natomiast dyrektor CKZiU p. Jacek Górski w swoim wystąpieniu podkreślił, że nie można tworzyć przyszłości bez spojrzenia na to, co było wcześniej. Tradycje górnicze powoli odchodzą w przeszłość, a pojawiają się kierunki poszukiwane przez pracodawców na rynku pracy. W dalszej części uroczystości prym wiodła młodzież. Słowo poetyckie, muzyka,taniec stały się głównym elementem tego podniosłego święta. Jego upamiętnieniem było odsłonięcie tablicy pamiątkowej, a także wpisy zaproszonych gości do księgi gości. Sentymentalną podróż można było przeżyć podczas zwiedzania wystawy przygotowanej przez nauczycieli. Zwieńczeniem  uroczystych obchodów była inscenizacja bajki „Czerwony Kapturek” w języku angielskim. Jak podkreślili zaproszeni goście : „Tam , gdzie dobrzy ludzie, tam  rodzą się sukcesy”. I tego życzymy dostojnej jubilatce, 70-letniej szkole.