MATEUSZ KRÓL FINALISTĄ KONKURSU LITERACKIEGO

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> MATEUSZ KRÓL FINALISTĄ KONKURSU LITERACKIEGO

Mateusz Król – uczeń klasy III ST i lider Klubu Inspiracji Twórczej w „KILIŃSKIM”został finalistą XVI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NA PRACĘ Z LITERATURY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH, zorganizowanego przez Pracownię Lingwistyczną Pałacu Młodzieży w Katowicach we  współpracy ze Stowarzyszeniem Czasu Wolnego Dzieci i Młodzieży w Katowicach. Honorowy Patronat nad Konkursem objęła Rada Języka Polskiego przy Polskiej Akademii Nauk.Uznanie konkursowego Jury, w skład którego wchodzą wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wraz z przewodniczącą Jury – dr hab. Danutą Krzyżyk z Katedry Dydaktyki i Języka Polskiego Wydziału Filologicznego, zyskała praca Mateusza Króla, która powstała pod kierunkiem opiekuna Klubu Inspiracji Twórczej, Pani Cecylia Bielnik.A oto temat pracy, którego realizacja zapewniła Mateuszowi tytuł finalisty tego prestiżowego ogólnopolskiego Konkursu: „Dawać to nie znaczy tracić”(Antoine de Saint-Exupéry). Czy podzielasz opinię Antoine’a de Saint-Exupéry’ego? Uzasadnij swoje stanowisko, odwołując się do wybranych utworów literackich i filmowych.Jak informują Organizatorzy, „Konkurs ma na celu: promowanie czytelnictwa literatury polskiej i obcej wśród młodzieży, rozwijanie umiejętności odbioru różnych tekstów kultury (literatura, film, sztuki plastyczne), wyrabianie umiejętności przedstawiania własnego sądu i argumentacji, propagowanie poprawnej polszczyzny oraz umiejętności wyrażania swoich opinii dotyczących problemu i rozważenia ich w kontekście kulturowym.”Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 8. czerwca 2016r. o godz.12.00, w Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży w Katowicach.GRATULUJEMY! Życzymy kolejnych sukcesów twórczych.