MISTRZOSTWO SOSNOWCA W SZTAFETACH LEKKOATLETYCZNYCH!

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> MISTRZOSTWO SOSNOWCA W SZTAFETACH LEKKOATLETYCZNYCH!

W dniu 30 maja 2016 r. na stadionie lekkoatletycznym MOS odbyły się Mistrzostwa Sosnowca wszystkich typów szkół w sztafetach lekkoatletycznych. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych, w sztafecie 4 x 100 m Technikum nr 4 Transportowe reprezentowali: Norbert Stasik i Michał Jacuniak z klasy I KT, Krystian Łosik z klasy III ST i tegoroczny maturzysta - Dawid Pierzgalski. Pomimo wylosowanego drugiego toru, który nie należy do najlepszych, biegnący na  pierwszej  zmianie Norbert zbliżył się do biegnącego przed nim zawodnika Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych. Dobra zmiana i Krystian nadrobił kolejne metry, a biegnący na trzeciej zmianie Michał  wyprowadził naszą sztafetę na minimalne prowadzenie. Kończący sztafetę Dawid rozpoczynał swój bieg z około dwumetrową przewagą, która szybko urosła, a na linii mety wyniosła 20 metrów. Przy tej okazji pragniemy gorąco podziękować naszemu absolwentowi Dawidowi Pierzgalskiemu za wieloletnie i pełne sportowych triumfów reprezentowanie naszej szkoły w zawodach sportowych na różnych szczeblach!

Podopieczni profesora Daniela Gałużnego nie byli faworytami sztafety jednak dzięki bezbłędnym zmianom, determinacji i maksymalnemu wysiłkowi stanęli na najwyższym stopniu podium otrzymując  okazały puchar.  Piękne zwycięstwo! Gratulujemy i życzymy jeszcze wielu dalszych sukcesów!