„Nocna podróż bez spalin”

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> „Nocna podróż bez spalin”

Za nami kolejna, bo już XIX edycja „Nocnej podróży bez spalin”, w której udział wzięli uczniowie Technikum nr 4 Transportowego. Jest to najstarsza impreza organizowana przez Klub Miłośników Transportu Miejskiego Chorzów-Batory. W tym roku przejazd odbył się na pokładzie wagonu typu E1 „Wiedeniec”#928 i jak zwykle podczas tego typu imprezy była to podróż na trasach, na których na co dzień trudno spotkać tego typu pojazdy. Wyjazd nastąpił w nocy z 21 na 22 maja o godzinie 2133 spod zajezdni w Będzinie. Tramwaj odwiedził miejsca w których zazwyczaj nie kursuje liniowo. Uczniowie wyposażeni w aparaty fotograficzne rozpoczęli podróż przez miasta aglomeracji śląskiej. Uczestnikom przez cały czas towarzyszył doskonały nastrój i wesołe humory. Na przystankach można było zobaczyć uśmiechnięte twarze podróżnych wyrażające zadowolenie z faktu, że taki tramwaj istnieje i przejechał akurat w tym miejscu. Podróż zakończyła się we wczesnych godzinach porannych, około godziny piątej.  W imprezie udział wzięli: Krystian Burzyński 3KT, Mateusz Hołdowicz 1KT, Kamil Milewski 1KT, Tymoteusz Muszala 1KT, Adrian Półtorak 1KT. Autorem zdjęć jest Mateusz Hołdowicz.