Otwarcie pracowni mechatronicznej

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Otwarcie pracowni mechatronicznej

30.09.2022r. to szczególny dzień dla społeczności Technikum nr 5 Samochodowo – Mechatronicznego im. Jana Kilińskiego w Sosnowcu. W tym właśnie dniu odbyło się otwarcie pracowni mechatronicznej sponsorowanej przez firmę SK - hi tech battery materials Poland. Uroczystość uświetnili swoją obecnością sponsorzy pracowni mechatronicznej w osobach: Prezes SK- hi tech battery materials Poland – Byoung Chul Park oraz przedstawiciele firmy:  Joonhyup Park, Sangmin Cho, Ara Lee, Fryderyk Mazur i Marlena Moleta.  Wydział Edukacji Urzędu Miasta w Sosnowcu reprezentowała  pani inspektor Aldona Barańska. Byli obecni również: pan Bartłomiej Leszczyński  - dyrektor działu obsługi inwestorów i terenów inwestycyjnych katowickiej specjalnej strefy ekonomicznej, pani Maria Orzechowska i pan Sławomir Duch – przedstawiciele katowickiej specjalnej strefy  ekonomicznej.  Na spotkanie przybyli również przedstawiciele rodziców uczniów klasy 1MT5 – pani Aneta Jędruch i pani Dorota Juszczak, jednak najgoręcej powitano sprawców dzisiejszego spotkania, czyli młodych mechatroników, uczniów klasy objętej patronatem przez firmę SK- hi tech battery materials Poland. Głos zabrał pan Jacek Górski – dyrektor CKZIU w Sosnowcu, ul. Kilińskiego 25, który podziękował partnerom za inicjatywę i realizację współpracy, podkreślając jej znaczenie dla jakości edukacji.  W swoim przemówieniu prezes Bjong Czul Park zwrócił uwagę na to, że rynek pracy poszukuje prawdziwych specjalistów, co przyczynia się do rozwoju osobistego pracowników, ale i firmy, zachęcił więc uczniów do pilnej nauki i korzystania z możliwości, jaką daje patronat nad klasą.

Przedstawiciele firmy przekazali uczniom prezenty, a także podręczniki do nauki przedmiotów zawodowych. Była to jednocześnie doskonała okazja do przedstawienia działalności firmy  SK- hi tech battery materials Poland oraz struktury i osiągnięć Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, zwłaszcza w obszarze współdziałania
z pracodawcami i przygotowywania dobrze wykształconej kadry do funkcjonowania na nowoczesnym rynku pracy.  Podczas uroczystości nie zabrakło również oficjalnego otwarcia pracowni – przecięcia wstęgi i prezentacji sprzętu dydaktycznego przez uczniów klasy IVAP5. Do dyspozycji uczniów są trzy profesjonalne stanowiska dydaktyczne z elementami elektropneumatycznymi i  elektrohydraulicznymi oraz bogato wyposażone stanowisko do badania silników elektrycznych. Pracownia wyposażona została również w program dydaktyczny FluidSIM na 10 stanowisk komputerowych.

Współpraca z firmą  SK - hi tech battery materials Poland to ogromne możliwości rozwoju dla szkoły, ale przede wszystkim wielka szansa dla uczniów klas mechatronicznych. Słowa kierowane dziś do nich ze strony obecnych na spotkaniu dają nadzieję, że uzyskana wiedza i praktyka przyczynią się do zdobycia cennych umiejętności i przygotowania do pracy nie tylko w zawodzie, ale i życia we współczesnym świecie.