PIERWSZE MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> PIERWSZE MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

8.czerwca 2016 roku, w Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży w Katowicach, w czasie uroczystości finałowej XVI Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Jury ogłosiło wyniki, wręczyło dyplomy, nagrody i wyróżnienia. Uczeń „Kilińskiego” - MATEUSZ KRÓL z III ST zdobył zaszczytne I MIEJSCE w tym prestiżowym konkursie, w którym uczestniczyło 526 uczniów z całej Polski. Mateusz jest jedynym nagrodzonym uczniem technikum, ponieważ pozostali laureaci to uczniowie liceów ogólnokształcących, więc tym większy powód do dumy, że odniósł tak wielki sukces, godnie
reprezentując Technikum Nr 5 Samochodowo – Mechatroniczne, a jednocześnie wszystkie szkoły wchodzące w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu. Przewodnicząca Jury, prof. UŚ dr hab. Danuta Krzyżyk, w okolicznościowym wystąpieniu zwróciła uwagę na bardzo wysoki poziom tegorocznych prac konkursowych. Mateusz Król, jako zdobywca I miejsca, oprócz dyplomu i nagrody rzeczowej, otrzymał od Rektora Uniwersytetu Śląskiego, prof. zw. dr hab. Wiesława Banysia List Gratulacyjny, w którym, między innymi, pojawiają się ważne w swej wymowie słowa: „Szanowny Panie, serdecznie gratuluję znalezienia się w zaszczytnym gronie finalistów (…) Społeczność Uniwersytetu Śląskiego docenia takie osoby jak Pan – wrażliwe, kreatywne i ciekawe świata, a także wytrwałe i pracowite. Uzyskane wyróżnienie jest powodem do dumy nie tylko dla Pana, ale także dla tych, którzy Pana mądrze wspierali i motywowali do działania – Nauczycieli i Bliskich. Im także należą się szczere gratulacje.”
Opiekun zwycięskiej pracy konkursowej Mateusza Króla – Pani Cecylia Bielnik również otrzymała List Gratulacyjny, w którym Jury konkursowe i Dyrektor Pałacu Młodzieży w Katowicach życzą „(…) dalszych wspaniałych osiągnięć w pracy dydaktycznej (…)” Wysoką rangę XVI Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych dodatkowo podkreśla Honorowy Patronat Rady Języka Polskiego przy Polskiej Akademii Nauk oraz Rektora Uniwersytetu Śląskiego.

Gratulujemy spektakularnego sukcesu!