Półmetek stażu uczniów we Francji

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Półmetek stażu uczniów we Francji
Od tygodnia uczniowie Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska przebywają we Francji na stażu w ramach realizacji projektu Kariera zawodowa zaczyna się w szkole (program Erasmus+).
W ramach praktyk uczniowie uczestniczą w zajęciach, na których uczą się między innymi przyjmowania towaru do magazynu, wydawania towaru do klienta, rozmieszczania towaru na palecie, zabezpieczania towaru do transportu, uzupełniania dokumentacji magazynowej, obsługi wózków paletowych, zasad bezpieczeństwa pracy. Na zajęciach warsztatowych obecni są również uczniowie francuscy uczący się tych samych umiejętności, co uczniowie polscy.Uczniowie zwiedzają również okoliczne firmy logistyczne, dzięki czemu mogą poznać realia pracy w branży logistycznej we Francji.
W wolnym czasie uczniowie biorą udział w zajęciach sportowych oraz zwiedzają miasteczko Epinal (muzeum drukowania obrazków, muzeum sztuki współczesnej i starożytnej, bazylika).Uczniowie zwiedzili również Strasburg (Parlament Europejski, stare centrum miasta z przepiękną katedrą) oraz Nancy (miasto związane z historią Polski dzięki postaci króla Stanisława Leszczyńskiego). W sobotę uczniowie zwiedzili przepiękną stolicę Francji, Paryż (Montmartre, Sacre Coeur, Wieżę Eiffel'a, Pola Elizejskie i Łuk Triumfalny, katedrę Notre Dame, Dzielnicę Łacińską). Uczniowie mieli okazję podróżować do Paryża znanym francuskim szybkim pociągiem TGV.
W ciągu tygodnia uczniowie jadają posiłki na stołówce szkolnej razem ze swoimi francuskimi rówieśnikami i z nauczycielami, dzięki czemu mogą poznać tradycyjną kuchnię francuską.