Praktyka zawodowa we Francji

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Praktyka zawodowa we Francji
W niedzielę 27 września grupa uczniów Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska wyjechała na praktyki zawodowe do Epinal we Francji w ramach realizacji projektu Kariera zawodowa zaczyna się w szkole (program Erasmus+). Uczniowie odbywają praktykę w szkole Lycee Viviani, która zajmuje się kształceniem logistyków we Francji.
W pierwszym dniu stażu uczniowie spotkali się z Dyrekcją Szkoły oraz zwiedzili budynki szkolne: klasy, pracownie, warsztaty, internat, centrum medialne, pomieszczenia rekreacyjne. Część terenu szkoły stanowi duży park, gdzie, dzięki pięknej pogodzie, uczniowie mogą spędzać przerwy. W godzinach popołudniowych uczniowie uczestniczyli w pierwszych zajęciach: uczyli się obsługi różnych typów wózków paletowych, inwentaryzacji magazynu, dokumentacji oraz pracy z oprogramowaniem logistycznym. Zajęcia odbywają się w języku francuskim i angielskim.
Pobyt we Francji to również okazja to poznania kultury tego kraju, a dzięki zajęciom w szkole uczniowie mają możliwość poznania francuskich rówieśników, z którymi spotykają się na zajęciach oraz w czasie wolnym.