Spotkanie z prof. Markiem Sitarzem

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Spotkanie z prof. Markiem Sitarzem

Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych kształcących młodzież w obszarze transportu szynowego, przedstawiciele władz spółek kolejowych oraz reprezentanci władz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej spotkali się w dniu 17 grudnia 2015 roku, by ustalić kierunki współpracy w zakresie praktycznego kształcenia przyszłych kadr kolejowych.

Wydarzeniu uczestniczyli:

• Anna Wilk, Dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach,
  • Jacek Górski, Dyrektor Centrum Szkolenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu,
  • Ewa Bartosińska, Wicedyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu,
  • Marzena Orzoł, Dyrektor Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego,
  • Helmut Klabis, Dyrektor Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Częstochowie,
  • Pan Andrzej Adamiec, Dyrektor PKP PLK S.A. Energetyka,
  • Andrzej Siwy, Dyrektor PKP Cargotabor Sp. z o.o. Zakład Napraw Taboru w Dąbrowie Górniczej.

Ze strony Uczelni w spotkaniu uczestniczyli:

• dr Marcin Lis, Prorektor WSB ds. Rozwoju i Spraw Studenckich,
  • prof. nadzw. dr hab. Marek Walancik, Prorektor WSB ds. Nauki,
  • prof. zw dr hab. inż. Marek Sitarz, Kierownik Katedry Transportu Szynowego,
  • mgr inż. Sebastian Korzeniowski, Zastępca Kierownika Centrum Promocji i Informacji WSB.

Wydarzenie było okazją do zaprezentowania potencjału WSB oraz jedynej w Polsce Katedry Transportu Szynowego działającej w strukturach uczelni, a także rozwiązań w obszarze kształcenia dualnego. Przedstawiciele spółek kolejowych wskazali konkretne obszary działalności, wymagające wsparcia młodej, wysoko wykwalifikowanej kadry. Wyrazili także gotowość do organizacji praktyk i staży dla uczniów. Z kolei dyrektorzy szkół wskazali na wyzwania i potrzeby w zakresie kształcenia zawodowego.