Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Technikum nr 4 Transportowe Mistrzem Śląska w piłce nożnej szkół ponadgimnazjalnych

Historyczny sukces odnieśli uczniowie Technikum nr 4 Transportowego w CKZiU przy ulicy Kilińskiego 25, wygrywając w dniu 11 czerwca w Lędzinach finał wojewódzki piłki nożnej szkół ponadgimnazjalnych. Po półfinale wygranym ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego ze Szczyrku 6:2 ( bramki strzelali: Dominik Bal 4, Patryk Lawędzki 1, Mateusz Ściborowski 1) chłopcy nie mieli innego wyjścia i musieli wygrać. Taki cel wyznaczył im mgr Roman Miszczak, który cały czas prowadził zwycięski team.

W finale nasza drużyna spotkała się z Zespołem Szkół nr 2 z Katowic. Po zaciętym i emocjonującym pojedynku nasi uczniowie wygrali 3 :1 (bramki strzelili: Dominik Bal 2, Robert Czech 1). Niezapomniane chwile przeżyli nasi zawodnicy, gdy z głośników popłynął popularny utwór zespołu QUEEN We are the Champions.

Skład Mistrzów był identyczny jak w poprzednich wygranych turniejach, prowadzących do finału: Krzysztof Marat (bramkarz) Patryk Bal, Dominik Bal, Patryk Lawędzki (kapitan),Gracjan Trela, Krystian Łosik, Gracjan Labus, Mateusz Ściborowski, Michał Jacuniak, Robert Czech, Michał Kociszewski.

Osiągnięcia drużyny cieszą się niesłabnącym zainteresowanie społeczności szkolnej. Uczeń klasy 3KT Jonatan Biela, mieszkający w pobliskich Tychach, przyjechał do Lędzin, aby nakręcić film dokumentujący finał. Zostanie on wkrótce pokazany, gdyż uwiecznia I mistrzostwo województwa dla CKZiU. Dodać należy, że co najmniej od 20 lat żadna sosnowiecka szkoła na poziomie ponadgimnazjalnym nie zaszła tak daleko w piłce nożnej. BRAWO DRUŻYNA!!!!!! BRAWO TRENER!!!!!!!