XIV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy IGRZYSKA ŚMIERCI

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> XIV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy IGRZYSKA ŚMIERCI

1 kwietnia 2016 r. odbyła się w CKZiU – Technikum nr 5  XIV edycja Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego. W tym roku czytaliśmy trylogię Suzanne Collins „IGRZYSKA ŚMIERCI”

Konkurs, organizowany przez Bibliotekę Szkolną, przeznaczony był dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgnimnazjalnych.

W etapie międzyszkolnym spotkało się 50 uczestników wyłonionych

w eliminacjach szkolnych. Reprezentowali oni 13 sosnowieckich szkół (w tym 9 gimnazjów);

Test pisemny (opracowany przez Elżbietę Gorzkowska) składał się z 46 pytań zamkniętych oraz 26 pytań otwartych, na jego rozwiązanie przeznaczono 60 minut.

Można było uzyskać 96 p. W czasie oczekiwania na ogłoszenie wyników uczestnicy i opiekunowie obejrzeli prezentację pt. „Totalitaryzm w krzywym zwierciadle aluzji i ironii (i nie tylko) przygotowaną mgr R. Bodziocha. Dyplomy oraz nagrody książkowe wręczała pani wicedyrektor  CKZiU mgr inż. Barbara Kowalik.   Poczęstunek dla uczestników ufundowała Biblioteka Szkolna.

I miejsce zajęła Weronika Karoń         (96 punktów) z Technikum nr 5 przy CKZiU

II miejsce zajęli :

Filip Danielkis     (95 punktów) z Gimnazjum nr 16

Marcin Szwaczka  (95 punktów) z Technikum nr 5 przy CKZiU

Alicja Pilecka        (95 punktów) z Gimnazjum nr 2

III   miejsce zajęła:  Julia Kaim (94 punkty) z Gimnazjum nr 16

Przyznano też  wyróżnienie dla

Klaudii Bazyl z Gimnazjum nr 17

Kingii Sycyepańskiej  z Gimnazjum nr 16

Alinz Piskorz a ZSEiI

Wszyscy uczestnicy otrzymali   pamiątkowe dyplomy za udział w Konkursie, ponadto Teatr  Zagłębia w Sosnowcu ufundował dla zwycięzców  3 podwójne bilety na swoje spektakle: „Korzeniec”” . Organizatorzy, dziękując młodzieży i ich opiekunom za udział w imprezie, zaprosili wszystkich do udziału w następnej edycji Konkursu.