Z wizytą w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Z wizytą w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach

Inaczej niż zazwyczaj spędzili pierwszy dzień wiosny uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu.  W dniu 21 marca młodzież naszych szkół  wzięła udział w organizowanym w siedzibie Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach Techniczno – Artystycznym Dniu  Otwartym.

Jest to cykliczne wydarzenie odbywające się dwa razy w roku, podczas którego młodzież szkół ponadgimnazjalnych ma możliwość „poczuć się” studentem, wziąć udział w krótkich specjalnie na ten dzień przygotowanych wykładach, prelekcjach i warsztatach oraz sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę w trakcie gier studenckich przygotowanych przez Samorząd Studencki i Studenckie Koła Naukowe. Uczniowie chętnie uczestniczyli w  organizowanych konkursach,  w których nagrodami  były albumy książkowe oraz wysokiej jakości tablet dla uczestnika, który z humorem napisał i uzasadnił, jaki kierunek chciałby studiować i dlaczego.

Dzień otwarty był  doskonałą okazją do zapoznania się z możliwościami uczelni,  poznania pracowników dydaktycznych oraz bezpośredniego nawiązania kontaktu ze studentami, którzy chętnie udzielali najróżniejszych informacji na temat  życia studenckiego.